За приміщенням

Штори та тюлі для спальні

Штори в спальні повинні сприяти швидкому розслабленню. Використання світлонепроникних тканин важливе для забезпечення незалежності сну від світлового режиму з вулиці – при ранньому засипанні або пізньому підйомі, коли у вікно світить яскраве сонце. Щільні, багатошарові штори покликані захищати від надмірного тепла і холоду, зайвого шуму, що проникає через вікна. Вибираючи дизайн штор, потрібно врахувати наявність в кімнаті іншого текстилю – покривал і килимів, з якими вони мають гармоніювати.

Матеріал. Для спальні, зазвичай, використовують якісні гіпоалергенні тканини. Якщо штори виконують в основному декоративну функцію — вибирають легку напівпрозору тканину. Ідеальні тут м’які, затишні тканини, які добре драпіруються. Натуральні шовк, бавовна, льон неяскравих, пастельних тонів створять в кімнаті атмосферу спокою, затишку.  Щоб забезпечити спокійний денний сон використовують щільний матеріал, який надійно захищає кімнату від проникнення світла. Тканини «дімаут» пропускають м’яке розсіяне світло, блекаут — створюють практично повне затемнення. Такі матеріали мають не тільки темне забарвлення — вони можуть бути і світлими, однотонними або з малюнком. 

Дизайн. Штори повинні знаходитися в стилістичній гармонії з усіма предметами в кімнаті, а особливо з додатковим текстильним декором спальні – покривалом і подушками. На декоративну схему впливають і  такі особливості як вид і розташування ліжка, наявність килима. Не випадково портьєри і покривало, особливо в класичних інтер’єрах, шиють з тканин-компаньйонів. Подушки, валики можуть відрізнятися за відтінком від покривала і штор. 

Модель. Благородна класика, мабуть, кращий вибір для спальні. Але і в цій кімнаті можливі будь-які експерименти від хай-тека до рококо. Пам’ятайте важливу деталь: якщо висота стелі менше 270 см, використання ламбрекенів візуально зменшить висоту кімнати. Крім того, штори в спальні повинні добре затінювати світло, зберігати тепло або прохолоду. Саме тому дизайнери радять шити портьєри на підкладці.

Безкоштовна консультація дизайнераЗамовити консультацію