За стилем

Класичні штори

Класика це дуже широке розуміння – те, що більшість людей розуміє під цим терміном, насправді включає кілька інтер’єрних напрямків. Невірно ототожнювати класику з класицизмом: цей стиль є лише одним з її блискучих представників.

З іншого боку, барокова розкіш класики – це не класицизм, а його протилежність! Пропонуємо огляд основних рис класичних стилів, які слід враховувати, замовляючи штори.

Бароко – стиль емоційно-драматичний, зі складними візерунками, завитками і переважною позолотою в палітрі. Барокові штори шиють з дорогих тканин. Тут доречні золоті шнури, пишна бахрома, підхвати, канти і розкішні ламбрекени.

Рококо – спадкоємець бароко. Це також палацовий стиль, але більш витончений і повітряний. У палітрі переважають пастельні тони, а вишукані і дорого оброблені штори поєднуються з чудовими свагами і кокильє. Але в них більше легкості і витонченості, ніж в барокових. 

Класицизм, на відміну від вигадливих бароко і рококо, більш суворий і геометричний. Для штор і ламбрекенів в цьому стилі характерні сувора симетрія і чіткі пропорції.

Ампір, як і класицизм, спирається на традиції античності, але більш помпезний і величний. Кажуть, що цей «імперський» стиль визначив сам Наполеон Бонапарт, який прагнув наслідувати римських імператорів. Тому цей напрям поєднує в собі класицизм і любов французів до розкоші. Одна з відмінностей стилю – використання елементів військової тематики.

Романтизм – легкий і чарівний, в ньому часто звучать екзотичні ноти. Цей стиль став відповіддю на холодний класицизм – він більш чуттєвий і емоційний. Основними рисами стилю є ніжність, витонченість, вільне планування, відсутність симетрії і плавні лінії. Тюль і штори – з тканини ніжних відтінків, причому як однотонної, так і в квіти. Завдяки своїй вишуканості і легкості романтизм знаходиться в числі найбільш популярних стилів інтер’єру. Це вибір поетичних натур, які цінують тепло, комфорт і затишок в домі.

 

Безкоштовна консультація дизайнера



Замовити консультацію