За стилем

Штори в стилі Бароко

Стиль бароко – це нестримна, практично необмежена розкіш. Тут неможливо перестаратися в шику і є можливість створювати найпишніші і найхимерніші завіси. Це можуть бути багатошарові портьєри і двосторонні драпірування, важкі штори на підкладці, складні об’ємні ламбрекени, прикрашені вишивкою або аплікаціями з ексклюзивними візерунками. Такі складні завіси потребують особливих карнизів – дерев’яних з різбленням, багаторядних з профілем для ламбрекену, багетних карнизів, оздоблених позолотою. Бароко любить просторовий розмах, адже таку кількість розкоші неможливо розмістити на невеликій території. Найвдаліші приміщення для оформлення інтер’єру в цьому стилі – вітальня, їдальня або спальня.

Для штор в стилі бароко потрібно врахувати характерні деталі :

  • простір – вимога стилю, тому штори ідеально підійдуть великим приміщенням з вільним простором і високими вікнами;
  • висока якість тканин. Бароко це розкіш – вибирайте з шовку, оксамиту, дамаску, атласу і жакарду. Вітаються тканини з різними візерунками, тому що головна родзинка стилю в розписі і ліпнині;
  • симетрія – лінії як в інтер’єрі, так і в шторах, повинні бути плавними, без різких обривів і несподіваних рішень;
  • кількість тканини. Не варто економити, оскільки розкіш шторам надають складки, чим їх більше, тим багатше виглядають штори;
  • колірна гамма різна, тут вже все залежить від ваших уподобань, але найпопулярнішими кольорами в стилі бароко вважаються всі відтінки «розкоші»: сапфіровий, смарагдовий, рубіновий, золотий і срібний. Креативність недоречна – основний колір повинен бути один, а компаньоном може бути колір слонової кістки, сірий, білий або ж чорний.

Що стосується виду штор, то найкраще підійдуть моделі з ламбрекенами або ж так званий фасон «рукав єпископа». Також Ви можете використовувати класичні штори, але такий образ необхідно доповнювати бандо, бахромою, стеклярусом. Всі елементи інтер’єру цього стилю взаємопов’язані, тому тканину, обрану для штор, використовують і в інших цілях – оббивки меблів, пошиття покривал або декоративних подушок.

Безкоштовна консультація дизайнераЗамовити консультацію