За кімнатою

Італійські штори

Італійські штори ідентичні класичним. Але якщо в класичному варіанті штори вільно розсуваються по ширині вікна, то в італійському вони позбавлені можливості руху і статично розташовуються навколо віконного отвору. Кількість світла регулюється за допомогою підхватів або шнурів, що затягуються в сторону кутів карниза. Італійські штори – це масивні полотна, які не просто торкаються підлоги, але і трохи лягають на неї. Родзинкою цього виду штор є те, що підхоплення знаходяться вище середньої горизонтальної лінії штор, що дозволяє створювати елегантні складки з верхнього краю.

Особливості:

  • складки розташовані у верхній частині полотен; вони можуть мати циліндричну, округлу або радіальну, але не обов’язково симетричну, форму;
  • обов’язкове застосування фурнітури – китиці, підхвати, стрічки, кільця, бахрома;
  • кольорова гама композиції містить два і більше тони одного кольору, може застосовуватися набивний візерунок;
  • штори комплекту підбираються посередині своєї висоти, іноді трохи вище – на рівні двох третин висоти полотен;
  • італійські штори ніколи не доповнюються ламбрекенами – варіант кріплення текстилю вже є прикрасою і зайві деталі будуть виглядати незграбно.

Оформлені в італійському стилі вікна створюють особливу атмосферу в приміщенні – суміш спекотної романтики і багатого шику. Для більш класичних інтер’єрів штори використовуються в тандемі з тюлем. Вони допомагають передати унікальний дух виробів, що прикрашали вікна столичних палаців. Такий текстильний декор ідеально доповнить інтер’єр в класичному або вікторіанському стилі, бароко або рококо, неокласиці. Без додаткових завіс можуть застосовуватися в приміщеннях стилю лофт або мінімалізму.

Безкоштовна консультація дизайнераЗамовити консультацію